Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

ZIN O RPG MAKERZE

Recenzja gry

Zabić Heretyków!
autor: Sabikku

(ravenone)

data wydania: 2011
maker: XP
gatunek: zręcznościówka/strzelanka

DOWNLOAD


1 - Beznadziejna
2 - Marna
3 - Średnia
4 - Dobra
5 - Świetna
6 - Genialna


Kolejne projekty Sabikka to przeważnie krótkie gry robione na potrzeby konkursu. Nie inaczej było i tym razem. A historia tęczowego inkwizytora wygrała z pozostałymi projektami w głosowaniu jury Ultima Tournament II.

Fabuła:

Jak sam autor przyznaje, fabułę można streścić w jednym zdaniu: jako tęczowy inkwizytor przemierzamy kosmos w poszukiwaniu międzygalaktycznych heretyków. Rzecz jasna, fabuła jest tu tylko dodatkiem do mechaniki. W grze pojawia się raptem kilka opisów i dialogów przy walkach z bossami. Całość okraszona jest świetnym humorem.

Grafika:

Zasoby graficzne są całkowicie niestandardowe. Tło gry stanowi usiany gwiazdami kosmos, a kolejni przeciwnicy i bossowie różnią się znacznie od siebie. Nie da się również nie zauważyć tęczy, która ciągnie się za naszym inkiwyztorem. Poszczególne grafiki może nie zawsze do siebie pasują, ale podczas rozgrywki w ogóle nie zwracamy na to uwagi, tylko staramy się nie dać zabić.

Mechanika:

Mechanika to główny aspekt tej gry i trzeba przyznać, że wypada świetnie. Sterujemy inkwizotorem w kierunkach góra/dół i enterem strzelamy w nadlatujących przeciwników. Zbieranie krzyży pomaga nam ulepszyć naszą broń.
Rzecz niespotykana w produkcjach RMowych - pociski wystrzeliwane przez nas i naszych wrogów rozchodzą się w różne strony i pod różnym kątem. To znacznie oddala mechanikę rozgrywki od typowych ABSów stosowanych na makerach. Duże brawa za to osiągnięcie (choć autor skromnie mówi, że tu nie było nic trudnego do zrobienia).
Kolejnym plusem są bossowie, których spotykamy na końcu kolejnych poziomów. Walka z każdym kolejnym stanowi nie lada wyzwanie. Żeby ich pokonać bez większych problemów, będziemy musieli resetować poszczególne levele kilka razy.

Muzyka:

Autor uraczył nas midikami, które traktuję bardziej jako przeszkadzajki, niż podkład potęgujący klimat gry. Być może takie było założenie autora. Ale o tej części projektu za wiele dobrego powiedzieć się nie da.

Zakończenie:

Zabić Heretyków! to świetna zabawa i przedni humor. Gra w niczym nie przypomina innych tworów robionych w makerze. Należy tylko żałować, że autor spręża się tylko na konkursy, bo gry w jego wykonaniu zawsze zaskakują pomysłem i trzymają poziom.

PLUSY:
-oryginalność
-lot pocisków
-bossowie
-humor

- MINUSY:
-midiki kują w uszy
-nie pasujące do siebie grafiki


POMYSŁ: 5/6
GRAFIKA: 4/6
MUZYKA: 3/6
MECHANIKA: 5/6

ŁĄCZNA OCENA: 4
+